AKTUALNOŚCI

31.01.2017

Polish Zebrafish Society, 1st PTZ workshop

Szanowni Państwo,

     Miło mi poinformować, że organizacja “*1st PTZ workshop – principles of zebrafish model in toxicology and behavioural studies”* przebiega sprawnie i bez zakłóceń.
Odbędzie się on, zgodnie z poprzednimi założeniami, w dniach 20-21.04.17 w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. Dra K. Jaczewskiego 8d).
Szkolenie jest przeznaczone głównie dla osób, które zaczynają, bądź zamierzają zacząć badania z użyciem danio pręgowanego jako organizmu modelowego.

W czasie szkolenia odbędą się wykłady oraz praktyczne ćwiczenia mające na celu zapoznanie uczestników z tym organizmem modelowym, jego hodowlą, możliwościami użycia w badaniach, podstawowymi technikami, które wykorzystuje się w badaniach naukowych z użyciem tego modelu.


W załączniku, do pobrania, program oraz informacje dotyczące tematyki szkolenia.


Udało nam się znaleźć sponsorów dzięki temu opłata jest dość symboliczna i wynosi 100 PLN.
O sposobie dokonania opłaty poinformujemy w późniejszym terminie.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu proszone są o wysłanie zgłoszenia oraz krótkiego listu motywacyjnego (do 250 słów), na adres zebrafish.pl@gmail.com.
W przypadku dużej liczby chętnych, przewyższających możliwości prawidłowego przeprowadzenia szkolenia, uczestnicy zostaną wybrani na podstawie w/w listu motywacyjnego.

Proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród innych zainteresowanych tematyką badań z użyciem danio pręgowanego jako organizmu modelowego.


    W imieniu Organizatorów/Zarządu Polskiego Towarzystwa „Zebrafish”.

                                                                                          Piotr Podlasz

Pliki do pobrania

KOMUNIKATY

KOMUNIKAT PROREKTORA DO SPRAW NAUKI

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu Prorektora do Spraw Nauki w sprawie składania zapotrzebowań na zwierzęta laboratoryjne i badania naukowe realizowane w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Komunikat zamieszczony jest w zakładce - ZAMÓWIENIA W OMD (górna belka naszej strony internetowej); adres: http://www.omd.umlub.pl/zamowienia-w-omd/
Przed złożeniem, obowiązującej od dn. 6 lutego 2017 roku formy zamówienia w systemie EGERIA, zamawiający proszeni są o kontakt z Kierownikiem Ośrodka (tel. 81 448 59 02), w celu ustalenia aktualnych możliwości hodowlanych jednostki.