AKTUALNOŚCI

25.06.2018

3rd workshop of the Polish Zebrafish Society – zebrafish basic concepts and techniques

Polskie Towarzystwo „Zebrafish”
zaprasza na:
 
3rd workshop of the Polish Zebrafish Society – zebrafish basic concepts and techniques
Warsztaty odbędą się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Oczapowskiego 13 i 14).
Szkolenie jest przeznaczone głównie dla osób, które zaczynają bądź zamierzają zacząć badania z użyciem danio pręgowanego (Danio rerio, ang. zebrafish) jako organizmu modelowego.
W czasie szkolenia odbędą się wykłady oraz praktyczne ćwiczenia mające na celu zapoznanie uczestników z hodowlą danio pręgowanego, możliwościami użycia w badaniach oraz podstawowymi technikami wykorzystywanymi w badaniach naukowych z użyciem tego organizmu modelowego.
Szkolenie będzie poświęcone m.in. testom toksykologicznym, technikom „high throughput screening”, mikroiniekcjom, CRISPR / Cas9, obrazowaniu mikroskopowemu i analizom behawioralnym.
 
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wysłanie zgłoszenia oraz krótkiego listu motywacyjnego w języku polskim (do 250 słów), na adres zebrafish.pl@gmail.com. W przypadku dużej liczby chętnych, przewyższającej możliwości prawidłowego przeprowadzenia szkolenia, uczestnicy zostaną wybrani na podstawie w/w listu motywacyjnego.
Uczestnictwo w pierwszym dniu Warsztatów (cześć teoretyczna) jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką (nie jest wymagana rejestracja).
 
Data: 5-7 Wrzesień 2018
Rejestracja na warsztaty: do 27 Lipca 2018
Data ogłoszenia listy zakwalifikowanych uczestników: 3 Sierpnia 2018
Opłata: 100 PLN (udział w szkoleniu, lunch, przerwy kawowe oraz spotkanie integracyjne)
Organizatorzy: Zarząd Polskiego Towarzystwa „Zebrafish”
Szczegóły na www.facebook.com/PolishZebrafishSociety/
oraz na stronie Polish Zebrafish Society www.uwm.edu.pl/ptz

Pliki do pobrania

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 lutego 2018 roku obowiązują ustalone w dniu 15 grudnia 2017 na posiedzeniu  Krajowej Komisji Etycznej nowe wzory nietechnicznego streszczenia doświadczenia, wniosku o udzielenie zgody na przeprowadzenie doświadczenia na zwierzętach, uproszczonego wniosku o udzielenie zgody na przeprowadzenie doświadczenia na zwierzętach oraz wniosków o dodatkowe osoby, dodatkowe zwierzęta i dodatkowe procedury. Dokumenty te dostępne na stronie internetowej pod adresem:

http://www.omd.umlub.pl/vademecum/doswiadczenia-na-zwierzetach/formularze/   

 

 

lub

http://www.bip.nauka.gov.pl/dokumenty-wymagane-do-ubiegania-sie-o-zgode-na-przeprowadzenie-doswiadczenia/