AKTUALNOŚCI

24.04.2017

20-21 kwietnia 2017r. Polish Zebrafish Society, 1st PTZ workshop

W dniach 20-21 kwietnia 2017 roku Polskie Towarzystwo Zebrafish we współpracy z Polskim Towarzystwem Nauk Weterynaryjnych zorganizowało w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie warsztaty zatytułowane „1st workshop of the Polish Zebrafish Society —principles of zebrafish model in toxicology and behavioural studies”.

 

W ciągu dwóch dni teorii i praktyki, przedstawiono techniki korzystania z rybek zebrafish (danio rerio) jako modelu do badań, przykłady eksperymentów, które można wykonać z embrionami zebrafish, oraz projektowano i omawiano badania pod kątem wdrożenia ich w przyszłych projektach korzystających z zalet zebrafish jako modelu eksperymentalnego.

 

Podczas sesji teoretycznej referaty wygłosili:

Przemko Tylżanowski (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, University of Leuven, Belgia),

Mirosław Łańcut (Ośrodek Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie),

Małgorzata Wiweger (Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie),

Camila Esguerra (Biotechnology Centre of Oslo, University of Oslo),

Tommaso Sala (Tecniplast),

Tomasz Konicki (LabteWPentair/Aquatic Habitats),

Antoine Barbot (ViewPoint).

 

Część praktyczna warsztatów, którą koordynował Piotr Podlasz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,  odbyła się w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

Foto Michał Patroń

KOMUNIKATY

KOMUNIKAT PROREKTORA DO SPRAW NAUKI

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu Prorektora do Spraw Nauki w sprawie składania zapotrzebowań na zwierzęta laboratoryjne i badania naukowe realizowane w Ośrodku Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Komunikat zamieszczony jest w zakładce - ZAMÓWIENIA W OMD (górna belka naszej strony internetowej); adres: http://www.omd.umlub.pl/zamowienia-w-omd/
Przed złożeniem, obowiązującej od dn. 6 lutego 2017 roku formy zamówienia w systemie EGERIA, zamawiający proszeni są o kontakt z Kierownikiem Ośrodka (tel. 81 448 59 02), w celu ustalenia aktualnych możliwości hodowlanych jednostki.